CSR w DHL Express

Działalność charytatywna pracowników i kurierów DHL Express to wiele inicjatyw i historii do opowiedzenia w ważnych dla nas obszarach. Duża część z nich składa się na dorobek Fundacji DHL ,,Dostrzegamy Innych Ludzi”, która od blisko 7 lat angażuje się w pomoc finansową, materialną i wsparcie społeczne dla najbardziej potrzebujących. Działalność Fundacji DHL to piękny początek podejmowanych na różną skalę aktywności, które z czasem stały się regularne i przybrały charakter ogólnopolski, pojawiając się we wszystkich lokalizacjach DHL Express w Polsce m.in. za sprawą utworzonej w 2018 roku Grupy CSR, która realizuje i rozwija 3 filary działań społecznych naszej firmy: GO TEACH, GO GREEN i GO HELP.

Poznajcie bliżej inicjatywy bliskie naszym sercom!

GO TEACH:

Wiemy jak ważna – nie tylko dla najmłodszych – jest możliwość poznawania otaczającego nas świata. Dlatego, do naszych biur i terminali w całej Polsce zapraszamy dzieci z domów dziecka, uczniów liceów oraz techników, przyszłych i obecnych klientów, a także dzieci naszych pracowników. Naszym celem jest umożliwienie poznania standardów i specyfiki funkcjonowania naszych jednostek różnym grupom odbiorców. Tym, dla których spotkanie z nami jest ciekawą przygodą i tym, dla których to niepowtarzalna szansa, aby spojrzeć na nasz biznes od praktycznej strony.

GO GREEN:

Aktywność ekologiczna w DHL Express to ochrona środowiska, minimalizowanie wpływu naszych działań biznesowych na otoczenie oraz oferowanie przyjaznych środowisku produktów i usług. Zachęcamy naszych pracowników, kurierów i klientów do troski o przyrodę oraz odpowiedzialnego gospodarowania odpadami. ,,Zero waste – zero plastic” to kampania ekologiczna, którą wdrażamy w naszych lokalizacjach na terenie całego kraju. Promując 7 zielonych zasad DHL Express chcemy kształcić wśród naszych pracowników i kurierów postawy przyjazne środowisku. Na tym jednak nie koniec! W ramach edukacji ekologicznej organizujemy konkursy o tematyce ekologicznej dla pracowników oraz ich dzieci, pokazując i podkreślając w ten sposób znaczenie ochrony środowiska na co dzień.

Dodatkowo, w każdej z naszych lokalizacji w Polsce segregujemy odpady, organizujemy zbiórki nakrętek oraz elektrośmieci. Nasze biura i terminale wyposażone są również w pojemniki na zużyte baterie. Jak wyglądają nasze biura przyjazne środowisku? Zobaczcie!

GO HELP:

Wielkie serca się przyciągają! W ramach filaru GO HELP organizujemy zbiórki, aukcje i pikniki charytatywne. Pomagamy potrzebującym dzieciom, osobom chorym, niepełnosprawnym oraz wspieramy schroniska dla zwierząt.

Wierzymy, że każdy, nawet najdrobniejszy gest ma znaczenie! Regularnie angażujemy się w takie działania jak Szlachetna Paczka, Żółta Paczka (akcja na rzecz dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych) czy Podróż dla Innych (rowerowa akcja charytatywna).

Inspirujemy innych do pomagania! W ramach współpracy z Fundacją DKMS, jeden z naszych pracowników został już ,,bliźniakiem genetycznym” osoby chorej na nowotwór krwi. Ponadto, kształtujemy pozytywne nawyki oddawania krwi i zachęcamy osoby i firmy z naszego otoczenia do dzielenia się 1% podatku. Organizujemy zbiórki pieniędzy (np. w formie Bake Sell) dla potrzebujących pomocy pracowników i kurierów oraz wspieramy w ten sposób cele, które wybiorą.

Z taką samą pasją angażujemy się w działania na lokalną, ogólnopolską i międzynarodową skalę. Pracownicy i kurierzy DHL Express na całym świecie są zachęcani do podejmowania aktywności w różnych obszarach CSR. Jesteśmy dumni, że jako firma możemy dodatkowo promować i nagradzać dobre serca osób, które w wyjątkowy sposób angażują się w Wolontariat Pracowniczy i rozumieją, że pogodzenie interesów społecznych oraz ochrony środowiska to ważna część strategii biznesowej DHL Express. To dzięki nim, każdego roku udowadniamy, że pomaganie mamy we krwi!

Nagrody i wyróżnienia

Tworzymy angażujące, przyjazne, uczciwe i atrakcyjne miejsce pracy. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia.

TOP EMPLOYER GLOBAL
TOP EMPLOYER POLAND
Jakość Obsługi 2018
Najwyższa Jakość
Marka Godna Zaufania
The Best & More

Nie prowadzimy aktualnie interesującej Cię rekrutacji? Prześlij nam swoje CV i pozostańmy w kontakcie.