50 LAT DHL

Od powstania naszej firmy minęło 50 lat!

Jak to się wszystko zaczęło? W 1969 roku Adrian Dalsey, Larry Hillblom i Robert Lynn stworzyli zupełnie nową branżę, wprowadzając na rynek usługę przesyłek ekspresowych door-to-door. Na sukces złożyła się ich niezwykła determinacja, a także… stary Plymouth Duster, którym wtedy się poruszali!

Ekspresowy rozwój!

Rozwijaliśmy się w zawrotnym tempie. Już po 10 latach od powstania firmy zatrudnialiśmy 6500 pracowników! I to właśnie dzięki ich zaangażowaniu i odwadze nasza ekspansja nie ustawała. Pracownicy śmiało podejmowali decyzje, by w ekspresowym tempie pojawić się w nieznanych im dotąd krajach w celu przekazania lub odebrania przesyłki.

W 1983 roku powstał pierwszy, uruchomiony przez DHL Express, elektroniczny system do śledzenia przesyłek „track and trace”. Dwa lata później w Brukseli otwarto nowoczesne centrum przesyłek, przez które każdej nocy przechodzi średnio 165 000 przesyłek!

W 1991 roku pojawiliśmy się w Polsce, otwierając w Warszawie pierwszy polski oddział DHL International Poland, a już w roku 2000 otworzyliśmy pierwszą, nowoczesną sortownię w Głuchowie.

Dalej w kierunku innowacyjności!

W roku 2007 zadbaliśmy o dalszy rozwój. W Troisdorf w Niemczech otworzyliśmy ośrodek Innowacyjności DHL. Jego zadaniem jest opracowywanie innowacyjnych produktów, które można wprowadzić na rynek. I tak, nie zwalniając tempa, w roku 2008 DHL rozwijając swoją globalną sieć i działalność, otworzył nowe, supernowoczesne europejskie centrum dystrybucji przesyłek lotniczych – DHL Leipzig Hub. Wdrożono w nim sprzęt sortujący, który był w stanie przeładować i wysłać ponad 1500 ton przesyłek dziennie!

W kolejnych latach wdrożyliśmy strategię Focus, program „Excellence. Simply Delivered.” oraz program CIS, który do dzisiaj rozwija każdego z naszych pracowników.

W 2015 roku po raz pierwszy zdobyliśmy statuetkę TOP Employer. Od tamtej pory zdobywamy ją nieustannie każdego roku na wszystkich kontynentach!

Z roku na rok rozwijamy się coraz szybciej, zwiększając naszą rolę na świecie. Na wszystkie sukcesy składa się praca ludzi pełnych pasji, zaangażowania, ceniących sobie pracę zespołową i międzynarodowe środowisko DHL. To dzięki nim każdego dnia czujemy dumę!

 

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądał rozwój naszej firmy na przestrzeni tych 50 lat, koniecznie obejrzyjcie wideo!

Nagrody i wyróżnienia

Tworzymy angażujące, przyjazne, uczciwe i atrakcyjne miejsce pracy. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia.

TOP EMPLOYER GLOBAL
TOP EMPLOYER POLAND
Jakość Obsługi 2018
Najwyższa Jakość
Marka Godna Zaufania
The Best & More

Nie prowadzimy aktualnie interesującej Cię rekrutacji? Prześlij nam swoje CV i pozostańmy w kontakcie.