last mile

Przekierowanie paczki zagranicznej w DHL Express

Specjalnie dla osób, które nie mogą samodzielnie odebrać przesyłki, DHL umożliwia przekierowanie paczki międzynarodowej. Na czym polega ta usługa i w jaki sposób ją uruchomić? Kto może odebrać za adresata paczkę? Odpowiadamy!

Przekieruj paczkę w DHL – na czym to polega?

Opcja DHL przekieruj paczkę skierowana jest do wszystkich osób, które nie mogą być na miejscu odbioru. Z tej usługi często korzystają firmy, które podpisują umowę z konkretną firmą kurierską i nie chcą wyznaczać jednej osoby do odbioru paczki.
Na czym dokładnie polega przekierowanie paczki w DHL? 

  1. Dokonaj zakupu w sklepie internetowym lub podpisz umowę z kontrahentem, który wyśle ją do Ciebie przy pomocy kuriera DHL.
  2. Wybierz sposób odbioru – możesz jednocześnie wybrać datę i miejsce dostawy. Wystarczy że klikniesz w link, który przyszedł na Twój adres e-mail. Do wyboru masz: DHL Servicepoint, automaty DHL lub zmianę adresu lub daty doręczenia.
  3. Jeżeli chcesz zmienić datę doręczenia, możesz to zrobić przez link, który dostałeś na pocztę elektroniczną bądź w wiadomości SMS. Musisz to jednak zrobić wcześniej niż w dniu planowanego doręczenia przesyłki.

Przekierowanie paczki DHL umożliwia także upoważnienie drugiej osoby (np. sąsiada lub pracownika) do odbioru przesyłki. Można także przekierować przesyłkę do jednego z wielu punktów odbioru (DHL Servicepoint). Dowiedz się więcej o usłudze przekierowanie paczki DHL.

Przekierowanie paczki międzynarodowej

Przekierowanie przesyłki obejmuje przesyłki międzynarodowe. Jeżeli planujesz zakupy w sklepie zagranicznym, wysyłasz lub czekasz na dokumenty z zagranicy, to wybierz usługę DHL Express. Kurierzy nie tylko dostarczą paczkę błyskawicznie, a także będziesz mógł ją śledzić przy pomocy indywidualnego numeru przesyłki. Dodatkowo w każdej chwili (przed planowaną datą doręczenia) możesz zmienić adres doręczenia lub upoważnić inną osobę do odbioru paczki w punkcie odbioru.
DHL Express ma doświadczenie w dostarczaniu międzynarodowych przesyłek o różnych gabarytach. Firma oferuje doradztwo w skomplikowanych aspektach celno-podatkowych a także doradzi, na co zwracać uwagę przy zamawianiu towarów z zagranicy.

Przekieruj paczkę szybko i wygodnie!

Usługa przekierowania paczki w DHL jest korzystna zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i nie zawsze jesteś obecny w biurze, możesz upoważnić do odbioru dokumentów czy przesyłek swoich pracowników. Oprócz tego korzyścią z korzystania z DHL Express jest zwiększenie satysfakcji odbiorców z szybkiej i elastycznej dostawy – dzięki temu masz większe szanse zatrzymać przy sobie klienta. Dodatkowo czas wysyłki znacząco wpływa na rozważenie zrobienia kolejnych zakupów u Ciebie. Warto otworzyć się na osoby, pracujące w niestandardowych godzinach pracy kurierów. 
Opcja przekierowania paczki jest niezwykle korzystna także dla odbiorców przesyłek: jeżeli często odbierasz dokumenty bądź paczki, to nie musisz już czekać od 9 do 16 na kuriera. Opcja odbioru jest bardzo elastyczna i możesz przekierować przesyłkę do punktu blisko domu. Dzięki możliwości przekierowania paczki do pracy bądź upoważnieniu sąsiada klienci dostaną paczkę dużo szybciej, niż gdyby musieli umawiać się ponownie z kurierem!

Kontakt Kontakt z Międzynarodowymi Specjalistami