Zmiany mające wpływ na dostępność i terminowość usług międzynarodowych

Data komunikatu Kraj Sytuacja
2022-05-08Cały światTymczasowe zmiany w czasach tranzytu dla usług DHL Express Time Definite International wynikające z pandemii COVID-19 Dowiedz się więcej

Należy pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna, informacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.
2022-07-12Macauz uwagi na środki zapobiegawcze przeciw COVID od 11 czerwca administracyjnie ograniczono prowadzenie działalności do niezbędnych. DHL doręcza przesyłki, można spodziewać się opóźnień w związku z zamknięciem firm.
2022-07-12Sri LankaTrwający obecnie kryzys paliwowy na wyspie nie wpływa na główne usługi DHL Express. Jednak dostawy na tereny odległe (obsługiwane przed poddostawców) mogą być ograniczone z uwagi niedostępność paliwa.
2022-05-16ChinyOgraniczenia i zawieszenia usług w chińskich miastach ewoluują każdego dnia. Nasz zespół w Chinach udostępnił nową witrynę, aby zapewnić aktualizację wszystkich zmian. Aby uzyskać najnowsze informacje na temat wpływu ograniczeń na usługi DHL w Chinch przejdź do strony.

Strona obecnie dostępna jest w języku chińskim dlatego zalecamy korzystanie z przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome, aby umożliwić tłumaczenie.

Od początku 2022 r. międzynarodowy przemysł przesyłek ekspresowych stał się przedmiotem zapobiegania i kontroli epidemii w Chinach, co skłoniło Biuro Administracji Poczty w Chinach na poziomie krajowym, prowincji i miasta do dalszego wzmocnienia kontroli dezynfekcji przesyłek przychodzących.

Należy pamiętać, że obecnie obowiązuje dezynfekcja i kwarantanna (liczona w godzinach lub dniach) dla wszystkich przesyłek przychodzących do Chin kontynentalnych. Czas kwarantanny może się różnić w zależności od władz lokalnych i rozwoju pandemii w różnych miastach.
2022-03-01RosjaPrzesyłki do i w ramach Rosji są wstrzymane do odwołania.
2022-03-02BiałoruśPrzesyłki do i z Białorusi są wstrzymane do odwołania.
2022-08-08UkrainaUsługi do i z Ukrainy są wznowione i realizowane w rejonach gdzie nie prowadzone są dziania wojenne. Usługi są wznowione dla klientów posiadających konto DHL, czas realizacji usług jest wydłużony.
2021-08-15Afganistanze względów bezpieczeństwa od dnia 15 sierpnia serwis został wstrzymany
2018-11-07Iranze względu na nałożone sankcje ONZ i UE wysyłki do Iranu są ograniczone do przesyłek dyplomatycznych od autoryzowanych nadawców

[24/03/2020]

Została wprowadzona Dopłata za sytuacje nadzwyczajne