Zmiany mające wpływ na dostępność i terminowość usług międzynarodowych

Data komunikatu Kraj Sytuacja
2022-0508Cały światTymczasowe zmiany w czasach tranzytu dla usług DHL Express Time Definite International wynikające z pandemii COVID-19 Dowiedz się więcej

Należy pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna, informacje mogą ulec zmianie bez powiadomienia.
2022-03-01RosjaPrzesyłki do i w ramach Rosji są wstrzymane do odwołania.
2022-03-02BiałoruśPrzesyłki do i z Białorusi są wstrzymane do odwołania.
2022-02-24UkrainaUsługi do i z Ukrainy są wstrzymane. Biura DHL są zamknięte.
2022-03-04Hongkongz uwagi na sytuację pandemiczną w Hongkongu od 7 marca mogą występować okresowe opóźnienia w realizacji odbiorów i doręczeń
2022-05-16ChinyOgraniczenia i zawieszenia usług w chińskich miastach ewoluują każdego dnia. Nasz zespół w Chinach udostępnił nową witrynę, aby zapewnić aktualizację wszystkich zmian. Aby uzyskać najnowsze informacje na temat wpływu ograniczeń na usługi DHL w Chinch przejdź do strony.

Strona obecnie dostępna jest w języku chińskim dlatego zalecamy korzystanie z przeglądarki Microsoft Edge lub Google Chrome, aby umożliwić tłumaczenie.

Od początku 2022 r. międzynarodowy przemysł przesyłek ekspresowych stał się przedmiotem zapobiegania i kontroli epidemii w Chinach, co skłoniło Biuro Administracji Poczty w Chinach na poziomie krajowym, prowincji i miasta do dalszego wzmocnienia kontroli dezynfekcji przesyłek przychodzących.

Aktualna sytuacja dla:

Import z Chin Wschodnich do pozostałych krajów
Realizujemy import z Szanghaju (SHA), rejonu Zhejiang (HGH) oraz rejonu Jiangsu i Anhui (SZV, PVG) - z tymczasowym ograniczeniem wagi do 200 kg na odbiór (odbiór od Klienta). Kolejna aktualizacja pojawi się do 20 maja.

Eksport do Chin Wschodnich z pozostałych krajów
Ze względu na trwające ograniczenia operacyjne, usługi DHL Express do Szanghaju (SHA), rejonu Zhejiang (HGH) oraz rejonu Jiangsu i Anhui (SZV, PVG) wprowadzamy tymczasowe ograniczenie wagi pojedynczego elementu paczki do 30 kg.

Należy pamiętać, że obecnie obowiązuje dezynfekcja i kwarantanna (liczona w godzinach lub dniach) dla wszystkich przesyłek przychodzących do Chin kontynentalnych. Czas kwarantanny może się różnić w zależności od władz lokalnych i rozwoju pandemii w różnych miastach.
2021-11-11Sudanze względów bezpieczeństwa od dnia 10 listopada serwis został wstrzymany
2021-08-15Afganistanze względów bezpieczeństwa od dnia 15 sierpnia serwis został wstrzymany
2018-11-07Iranze względu na nałożone sankcje ONZ i UE wysyłki do Iranu są ograniczone do przesyłek dyplomatycznych od autoryzowanych nadawców

[24/03/2020]

Została wprowadzona Dopłata za sytuacje nadzwyczajne