Dopłata za sytuacje nadzwyczajne

Zaktualizowano 21/10/2021

Korekta Dopłaty za sytuacje nadzwyczajne – wchodzi w życie od 7 listopada 2021 r.

Z uwagi na ogromny wpływ COVID-19 na światowy przemysł lotniczy, DHL Express wprowadził od kwietnia 2020 tymczasową Dopłatę za sytuacje nadzwyczajne, aby utrzymać dostępność serwisu dla jak największej liczby Klientów.

Od początku światowej pandemii zespoły DHL pracują przez całą dobę, nieustannie dostosowując sieć połączeń do nowych wymagań regulacyjnych, wydarzeń oraz ciągłych zmian w pojemności i popycie.

Sprawdź aktualne zmiany w serwisie.

Korekta Dopłaty za sytuacje nadzwyczajne

W związku z ciągłymi zmianami warunków rynkowych spowodowanymi trwającą sytuacją z dniem 7 listopada 2021 r. wprowadzamy korektę dopłaty z tytułu sytuacji nadzwyczajnej. 

Korekta dotyczą określonych kierunków. Natomiast ta związana jest ze zmianami w dynamice rynku, dostępną przepustowością w zakresie transportu lotniczego oraz nałożonymi przez lokalne rządy restrykcjami operacyjnymi w związku z działaniami w ramach walki z COVID-19. Zmiany wysokości dopłaty dotyczą transportów:

Chin i Hongkongu do Europy z 3,83 PLN za kg do 5,79 PLN za kg  

Chin i Hongkongu do Ameryk z 3,83 PLN za kg do 9,27 PLN za kg 

Europy/Ameryk i Reszty Świata do Australii i Nowej Zelandii: z 0,85 PLN za kg do 9,27 PLN za kg 

Poniższa tabela zawiera szczegółowe informacje dotyczące skorygowanej ESS w zależności kierunku. 

Dopłata za sytuacje nadzwyczajne DHL Express ważna od dnia 7-go listopada 2021

TABELA DOPŁATY ZA SYTUACJE NADZWYCZAJNE
Wszystkie opłaty wyrażone są w PLN i zostaną powiększone o podatek od towarów i usług w odpowiedniej stawce. Dla 0,5 kg stosuje się 50% opłaty.

Należy pamiętać, że Dopłata jest opłatą tymczasową, która pozwala nam pokryć część wzrostu kosztów operacyjnych i niezbędnych korekt w sieci lotniczej. Będziemy nadal dostosowywać Dopłatę wraz ze zmianami sytuacji rynkowej w czasie trwania tej awaryjnej sytuacji.

* Hongkong i Makau

**Reszta Azji (Azja z wyłączeniem Chin i Hongkongu) = Bangladesz, Brunei, Bhutan, Fidżi, Indonezja, Indie, Japonia, Kambodża, Kiribati, Korea Południowa, Laos, Sri Lanka, Myanmar, Malediwy, Malezja, Mongolia, Nowa Kaledonia, Nepal, Nauru, Niue, Korea Północna, Tahiti, Papua Nowa Gwinea, Filipiny, Pakistan, Wyspy Salomona, Singapur, Tajlandia, Timor Wschodni, Tonga, Tuvalu, Tajwan, Wietnam, Vanuatu, Samoa. Australia i Nowa Zelandia wyłącznie jako źródła pochodzenia

Dla których usług będzie stosowana dopłata?

Dopłata za sytuacje nadzwyczajne będzie doliczana do wszystkich przesyłek Time Definite International.

Dopłata nie będzie doliczana do usług Day Definite International oraz Time Definite Domestic. Dopłata nie ma zastosowania dla przesyłek Klientów z sektora Life Science and Healthcare oraz przesyłek DHL Medical Express.