Zawieszenie transportu artykułów wojskowych

DHL Express wstrzymał przyjmowanie do transportu przesyłek zawierających artykuły wojskowe podlegające pozwoleniu i koncesjom od dnia 18 listopada 2020 r. Zmiana ta nie dotyczy przesyłek z produktami podwójnego zastosowania.

Co jest przyczyną zmian?

Niedawne zmiany regulacyjne w wielu krajach oraz wpływ COVID-19 na globalne lotnictwo wpłynęły na zdolność DHL Express do zapewnienia zgodności podczas transportu takich przesyłek.

W związku z tym, nie możemy zagwarantować pełnej oferty dostaw artykułów wojskowych w najbliższej przyszłości. DHL Express bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązania dotyczące zgodności z przepisami i nie może sobie pozwolić na narażenie naszych Klientów. Dokładamy wszelkich starań, aby przywrócić tę usługę tak szybko, jak to możliwe, ale zawieszenie będzie obowiązywać do czasu, aż będziemy mogli zagwarantować właściwe warunki dla Państwa przesyłek.

Jeśli nie mają Państwo pewności, czy przesyłki zawierają artykuły wojskowe podlegające zezwoleniom i licencjonowaniu, prosimy o kontakt z odpowiednim organem (MSWiA).

Zawieszenie nie dotyczy przesyłek z towarami podwójnego zastosowania.